Skip to content Skip to footer

Zalety materiałów obiciowych

Meble tapicerowane będą dużo lepiej się prezentować, jeśli odpowiednio dobierzesz tkaninę na obicia krzeseł lub foteli. Warto mieć świadomość, że materiały tapicerskie na krzesła są dużo ważniejsze, niż mogłoby się wydawać. W tym artykule wyjaśnimy, gdzie można kupić obicia na krzesła, a także podpowiemy, na co trzeba zwrócić uwagę.

Czym są obicia na krzesła?

Wygoda jest na pewno bardzo ważną sprawą. Trzeba dodać, że tkanina na obicia foteli musi być przyjemna w dotyka. W końcu będziesz jej dotykać gołą skórą, dlatego tak ważny jest komfort. Jeśli jesteś alergikiem to zwróć uwagę na to, żeby materiał na tapicerkę krzesła nie był wykonany z materiałów uczulających. Elegancją powinno odznaczać się także obicie krzesła i fotela. Meble pełną przede wszystkim funkcję dekoracyjną, więc dobrze dobrane obicie podnosi atrakcyjność wizualną jadalni, salonu lub pokoju. W sprzedaży dostępne są fotele w stylu retro, skandynawskim oraz glamour, dlatego można idealnie dopasować fotel do swojego wnętrza. Należy pamiętać, że kwestia praktyczności również jest bardzo ważna. Chodzi przede wszystkim o to, żeby można było łatwo wyczyścić daną tkaninę, ponieważ jest to ważne zarówno z higienicznego, jak i estetycznego punktu widzenia. Kolejna bardzo ważna kwestia to wytrzymałość, ponieważ materiał ma posłużyć nam przez długie lata. Dużą zaletą w tym kontekście będzie także hydrofobowość.

Wybór materiału obiciowego

Najlepsza materiał obiciowy na krzesła dla każdego oznacza coś innego. Mają na to wpływ zewnętrzne okoliczności oraz indywidualny gust. Klasycznym rozwiązaniem jest skóra, która jest wytrzymała i elegancka. Warto jednak pamiętać, że skóra potrzebuje umiejętnej pielęgnacji. W zamian skórzane fotele nadadzą naszemu wnętrzu niezaprzeczalnej klasy. Inne popularne tkanina na obicia foteli to mikrofibra oraz szenil. Są to materiały syntetyczne, które są bardzo przyjemne w dotyku. Można z nich bardzo łatwo usunąć wszystkie zabrudzenia. Warta uwagi jest też mikrofibra, która jest bardzo miękka i atrakcyjna wizualnie. Dodatkowo jest trwała, więc może posłużyć przez bardzo długi czas. Tego rodzaju obicia można wykorzystać na krzesłach w salonie lub sypialni. Możesz też wybrać sztruks, jeśli szukasz bardziej oryginalnego materiału na tapicerkę krzesła. Ten materiał cechuje się przede wszystkim ciekawym wyglądem i dużą wytrzymałością.

Leave a comment

0.0/5