Skip to content Skip to footer

Rodzaje kalendarzy ściennych

Kalendarz jest bardzo ważnym elementem planowania, zarządzania, ustalania harmonogramu. Przydaje się w małych i dużych przedsiębiorstwach, ale także w domach. Typów kalendarzy jest bardzo dużo, jednak najczęściej wybieranymi są kalendarze ścienne. Są one zazwyczaj dość dużych gabarytów i jest ich parę rodzajów.

Typy kalendarzy ściennych

Do najbardziej popularnych kalendarzy ściennych możemy zaliczyć: kalendarz trójdzielny, kalendarz jednodzielny, wieloplanszowy oraz plakatowy. Każdy z tych kalendarzy ma swoje plusy i minusy. Kalendarz trójdzielny jest przejrzysty, praktyczny, jednak bardziej pasuje do wnętrza biurowców niż do domu. Kalendarz jednodzielny jest prosty, czytelny, lecz niczym specjalnym się nie wyróżnia.

Kalendarze wieloplanszowe są z kolei bardzo efektowne, świetnie wyglądają w salach konferencyjnych, dużych gabinetach lub w recepcjach. Natomiast kalendarium w formie plakatu przykuwa uwagę na pewno wielkością i jest dobrym miejscem na umieszczenie reklamy.

Dlaczego kalendarze ścienne to dobry wybór?

Przede wszystkim ze względu na wygląd i wielkość. Bardzo łatwo jest znaleźć na nich szukaną datę. Dodatkowo niektóre z nich, tak jak np. kalendarz trójdzielny pokazują wyraźnie trzy miesiące: poprzedni, aktualny i przyszły. To sprawia, że możemy bez problemu wrócić do tego, co było i zaplanować to, co będzie, a przy okazji być na bieżąco.

Kalendarze ścienne odgrywają też dużą rolę, jako dekoracja. Można wybrać takie kalendarze, które będą miały wyjątkowy wygląd, będą idealnie pasowały do wystroju danego wnętrza oraz będą wykonane z nietypowych materiałów.

Funkcje kalendarzy ściennych

Kalendarze oprócz tego, że pokazują datę, mogą pełnić także funkcję informacyjną. Wiele z nich świetnie nadaje się na kampanię promocyjną i reklamową. Na kalendarzach można umieścić różne komunikaty, obrazki, logo. Kalendarze ścienne, szczególnie kalendarz trójdzielny są skuteczną formą reklamy, o czym wiele osób zapomina.

Kalendarze mogą w przejrzysty sposób pokazać, czym dana firma się zajmuje i jakie usługi świadczy. Na kalendarium można także umieszczać dane kontaktowe przedsiębiorstw. Wystarczy odpowiedni projekt, dobrze zorganizowana drukarnia i kalendarz z reklamą jest gotowy.

Leave a comment

0.0/5