Skip to content Skip to footer

Rękawice weterynaryjne – najważniejsze informacje

Gabinet weterynaryjny to miejsce szczególnie narażone na bakterie, wirusy, pasożyty i różne choroby. Dlatego też w lecznicach dla zwierząt powinno się dbać bardzo mocno o higienę. Dużą ochronę zapewniają rękawice weterynaryjne, których nie powinno zabraknąć u żadnego lekarza weterynarii. Rękawice dla weterynarzy mają swoje określone cechy, które pozwalają na zachowanie sterylności i bezpieczeństwa.

Jak wyglądają rękawice weterynaryjne?

Rękawice dla lekarzy weterynarii oraz zootechników mogą być wykonane z różnych materiałów. Najczęściej do ich produkcji wykorzystuje się lateks i nitryl. Rękawice nitrylowe przeznaczone są dla osób mających uczulenie na lateks. Oprócz tego, rękawice w gabinetach weterynaryjnych są różnej długości. Mogą to być rękawice krótkie lub długie, to, jakich użyje lekarz weterynarz, zależy od tego, jakie badanie będzie wykonywać.

Rękawice weterynaryjne charakteryzuje duża wytrzymałość na rozdarcie. Mają one anatomiczny kształt, są elastyczne i mają dobrą wrażliwość na dotyk. Rękawice dostępne na rynku mogą także mieć pętle stabilizującą, która powodują, że nie zsuwają się one z rąk.

Do czego służą rękawice weterynaryjne?

Oczywiście najważniejszym ich zadaniem jest zapewnienie odpowiedniej higieny. Służą one do wykonywania wszelkich badań, zabiegów, czynności związanych ze zdrowiem i życiem zwierzęcia. Należy pamiętać, że są różne typy rękawic weterynaryjnych, jedne potrzebne są do określenia prawidłowego koloru krwi i wydzieliny, inne wykorzystuje się do zapładniania i badań rektalnych.

Wspólną cechą rękawic dla weterynarzy jest ich wytrzymałość. Są wśród nich również takie, które chronią przed podrapaniem i ugryzieniem. Osoby zajmujące się zwierzętami bardzo często narażone są na tego typu urazy, więc warto się przed nimi zabezpieczyć.

Ile kosztują rękawice weterynaryjne?

Ceny takich rękawic są zróżnicowane. Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj produktu chcemy zakupić i gdzie. Na koszt ma również wpływ ilość sztuk kupowanych. Zazwyczaj rękawice są pakowane w pudełkach po 50 lub 100 sztuk.

To, z czego są wykonane i jakiej są długości, także odgrywa dość dużą rolę, jeśli chodzi o ich cenę. Rękawice dla weterynarzy można kupić zarówno w sklepach online, jak i stacjonarnych.

Rękawice weterynaryjne znajdziesz w ofercie Grupy Anmar

Leave a comment

0.0/5