Skip to content Skip to footer

Program do fakturowania – niezbędne funkcje

Wystawianie faktur online jest bardzo wygodne. Pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Jest to inwestycja, która sprawdzi się w każdej firmie. Jakiego programu do wystawiania faktur powinien szukać przedsiębiorca?

Program do fakturowania – pomoc w codziennej pracy

Program do wystawiania faktur nie powinien być trudny w obsłudze. Za to dodatkowym atutem są funkcje, które usprawniają prowadzenie księgowości. Do takich na pewno można zaliczyć możliwość cyklicznego wystawiania faktur, faktury zaliczkowe, z odroczonym terminem płatności czy faktury dla nievatowców.

Jedną z konieczności w każdej firmie jest monitorowanie płatności. Program do wystawiania faktur, który jest w stanie pokazać płatność odroczoną, przeterminowaną czy dłużników firmy bardzo ułatwi kontrolę nad finansami przedsiębiorstwa.

Komunikacja

Program do wystawiania faktur powinien ułatwiać komunikację w firmie. Ważne, by dokumenty w odpowiednim czasie trafiały w miejsce przeznaczenia. Dzięki temu kontrahenci na czas dostają niezbędne dokumenty.

Trzeba pamiętać, że program do wystawiania faktur musi być dobrze zabezpieczony. Wysyłając fakturę do kontrahenta przedsiębiorca musi być pewien, że nie trafi ona w niepowołane ręce.

Faktury zagraniczne

Dodatkową funkcją programu do wystawiania faktur jest możliwość odczytywania faktur zagranicznych. Ma to ogromne znaczenie dla tych przedsiębiorstw, które prowadzą działalność z innymi państwami. Odczytywanie faktur w języku angielskim i niemieckim jest niezbędne w wielu przedsiębiorstwach.

Wybierając program do fakturowania należy mu się dokładnie przyjrzeć, nie każda z firm będzie potrzebowała tak wiele, rozbudowanych funkcji. Należy jednak pamiętać, że firma, która się rozwija może z czasem potrzebować bardziej zaawansowanego programu do fakturowania. Może lepiej wcześniej o tym pomyśleć?

Leave a comment

0.0/5