Skip to content Skip to footer

Kurs hiszpańskiego – zacznijmy od podstaw

Zanim do perfekcji opanujesz hiszpańską gramatykę i nauczysz się idealnie wymawiać „s” w tym języku, czeka Cię sporo pracy. Warto wiedzieć od czego rozpoczniesz – na początek dowiesz się, jacy są Hiszpanie i jakie znaczenie ma w ich kraju rozmowa z drugim człowiekiem. Co więcej na wstępie do kursu hiszpańskiego dowiesz się, że nawet w na Półwyspie Iberyjskim nie każdy mówi w języku kastylijskim!

Kurs hiszpańskiego – dowiedz się więcej o swoich rozmówcach

Być może to właśnie znajomość osób z Hiszpanii, albo pobyt na wakacjach, czy kontakty biznesowe z Hiszpanami były motywacją, dla której wybrałeś kurs hiszpańskiego. W jednym i drugim przypadku zapewne miałeś okazję zaobserwować jacy są mieszkańcy Półwyspu Iberyjskiego. To ciepli i otwarci ludzie, którzy zagadują z uśmiechem, nawet jeśli przyszedłeś do sklepu po chleb. Jeśli więc będziesz mieć jakich problem, Hiszpanie z pewnością będą się starali pomóc w jego rozwiązaniu.

Często zdarza się, że przypadkowo spotkani Hiszpanie rozpoczynają konwersację zupełnie nie przejmując się tym, że ich rozmówca nie rozumie tego, co do niego mówią. A zrozumienie mentalności mieszkańców danego kraju czy regionu jest pierwszym krokiem w nauce języka obcego!

Język hiszpański i inne, czyli jak się porozumieć w Hiszpanii?

Jak powszechnie wiadomo język hiszpański (kastylijski) jest językiem urzędowym obowiązującym na terenie tego słonecznego kraju – nie tylko na jego kontynentalnej części, ale także na wyspach, które chętnie odwiedzamy latem – Majorce, Teneryfie czy Fuerteventurze.

Ale uwaga! Hiszpanie mają swoje dialekty, dlatego może się zdarzyć, że mowa niektórych mieszkańców Cię zaskoczy. Na przykład w północno – wschodniej części kraju – okolicach Barcelony i części Majorki ludność posługuje się językiem baskijskim. Warto o tym wiedzieć, aby nie być niemile zaskoczonym.

Niemniej jednak kurs hiszpańskiego pozwoli nam poznać ten wspaniały język i komunikować się z większością hiszpańskojęzycznej ludności nie tylko w Europie ale i w Ameryce Południowej. Hiszpanie i Latynosi są rozmowni, dlatego oprócz podstaw gramatyki warto postawić na trening wymowy. Początkowo może sprawiać to trudność, ale z czasem coraz lepiej będziesz rozumieć ten język i płynnie odpowiadać rozmówcom na coraz trudniejsze pytania.

Leave a comment

0.0/5