Skip to content Skip to footer

Jakie materiały wykorzystywane są do produkcji bielizny termoaktywnej?

Producenci bielizny termoaktywnej chcą przyciągnąć do siebie jak największą liczbę potencjalnych klientów, dlatego też sięgają nie tylko po zaawansowane technologie, ale również po wysokiej jakości materiały. Na półkach sklepowych bez problemu znaleźć można bieliznę wykonaną z naturalnych i syntetycznych materiałów.

Z jakich materiałów produkuje się bieliznę termoaktywną?

Jeżeli chodzi o materiały naturalne to bez wątpienia największym zainteresowaniem cieszy się nowoczesna bielizna termoaktywna wykonana z wełny merynosów. Mowa tutaj oczywiście o rewelacyjnej wełnie, która pochodzi bezpośrednio od owiec rasy merynos. Pamiętać należy o tym, że jest to dość rzadki gatunek, który wywodzi się z Azji. W dzisiejszych czasach hodowle merynosów można spotkać praktycznie na każdym kontynencie. Największym atutem wełny merynosów jest to, że bielizna z niej wykonana doskonale chroni przed chłodem. Włókna wełny błyskawicznie odprowadzają pot i usuwają przykre zapachy.

W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywają materiały syntetyczne. Rekordy popularności bije między innymi rhovyl, czyli specjalne włókno stworzone z polichlorku winylu. Wysokiej jakości bieliznę termoaktywną produkuje się również z tkanin Rhovyl’on i Rhovyl’as. Ta pierwsza tkanina jest doskonałym wyborem dla aktywnych osób. Najlepiej postawić na bieliznę w którą wplata się jony srebra pochłaniające nieprzyjemne zapachy.

Jak wybrać najlepszą bieliznę termoaktywną?

Bielizna termoaktywna spełniać będzie swoje zadania tylko wtedy, gdy postawimy na odpowiedni rozmiar. Tylko idealnie dobrana bielizna pozwoli raz na zawsze zapomnieć o obtarciach. Perfekcyjnie dopasowana bielizna powinna być jak druga skóra, dlatego też nie może krępować ruchów przy aktywności fizycznej.

Bieliznę termoaktywną należy dobrać również do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. W ostatnim czasie rekordy sprzedaży bije bielizna, która nie posiada szwów. Dzięki bezszwowej technologii można ograniczyć podrażnienia skóry w najbardziej wrażliwych miejscach.

Na samym końcu warto wspomnieć o tym, aby dokładnie upewnić się, czy wybrane materiały nie będą powodować uczuleń. Na uczulające tkaniny powinni zwrócić uwagę alergicy, którzy narażeni są na reakcje uczuleniowe.

Leave a comment

0.0/5