Skip to content Skip to footer

Czym kierować się podczas zakupu uszczelki prysznicowej?

Musisz zakupić uszczelki do kabiny prysznicowej, jednak nie masz pojęcia, jaki model będzie odpowiedni? Prawdą jest, że wiele osób ma podobny problem. Podczas podejmowania decyzji zakupowej należy przeanalizować kilka parametrów, tak aby osiągnąć maksymalne dopasowanie. Skorzystaj z poniższych wskazówek, jeśli szybko chcesz dobrać odpowiednie elementy.

Przeznaczenie uszczelki prysznicowej

Uszczelki do kabiny prysznicowej są przeznaczone do montażu na ściankach lub drzwiach. Bardzo ważne jest to, aby szczelnie przylegały do krawędzi szkła. Tylko w takiej sytuacji spełniają one swoje zadanie, czyli ograniczają ryzyko przeciekania wody na zewnątrz.

Należy pamiętać, że drzwi przesuwne posiadają inną budowę. W ich przypadku najlepiej sprawdzają się magnetyczne uszczelki do kabiny prysznicowe. Oba elementy łączą się ze sobą tworząc spójną całość, więc nie trzeba obawiać się wycieku wody w miejscu stykania się skrzydeł.

Sztywność uszczelki prysznicowej

Można wyróżnić sztywne oraz elastyczne uszczelki do kabiny prysznicowej. Pierwszy rodzaj lepiej sprawdza się w przypadku prostych krawędzi. Miękkie i plastyczne elementy dopasowują się do krzywizn, co jest szczególnie ważne dla posiadaczy konstrukcji półokrągłych.

Warto podkreślić, że uszczelka prysznicowa musi zostać mocno osadzona na wybranej krawędzi. Nie może ona zmieniać swojego położenia podczas użytkowania prysznica.

Wytrzymałość uszczelki prysznicowej

Trzeba mieć świadomość, że uszczelki do kabiny prysznicowej ulegają zużyciu. Każdego dnia są one narażone na uszkodzenia mechaniczne oraz negatywne działanie czynników otoczenia. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby omawiane elementy były wykonane z wytrzymałego materiału, który przez długi czas pozostanie w nienagannym stanie.

Uszczelki prysznicowe PVC cechują się stuprocentową wodoodpornością, dzięki czemu nie przepuszczają cieczy. Ponadto nie wykazują one podatności na uszkodzenia spowodowane działaniem środków chemicznych. Nie trzeba również martwić się o rozwój pleśni czy grzybów.

Leave a comment

0.0/5