Skip to content Skip to footer

Planowanie ciąży – jakie badania wykonać?

Planowanie ciąży – jakie badania wykonać?

Zdrowa ciąża to marzenie każdej pary, która planuje rozpocząć starania o dziecko. Choć nie na wszystko ma się wpływ, wiele czynników ryzyka można wykluczyć, dobrze przygotowując się do ciąży. Jakie badania warto wykonać, planując poczęcie? Gdzie szukać nowoczesnych pakietów badań dla par?

Co zrobić, by ciąża przebiegła prawidłowo?

Ciąża to ogromne przeżycie, ale i wielkie wyzwanie. Stanowi spore obciążenie dla organizmu kobiety, więc warto dobrze się do niej przygotować. Przed planowaną ciążą należy wykonać podstawowe badania, a także prowadzić zdrowy tryb życia.Zbilansowana dieta, codzienna aktywność fizyczna, unikanie stresujących sytuacji – to wszystko będzie miało pozytywny wpływ zarówno na starania o dziecko, jak i na przebieg samej ciąży.

Badania genetyczne – ważny krok w planowaniu ciąży

Jedną z największych obaw przyszłych rodziców są ciężkie choroby u dziecka. Wiele z nich można wykluczyć, decydując się zawczasu na badania genetyczne, takie jak oferowane przez www.gyncentrum.pl/panel-preconception. Test FertiSCREEN pozwoli ocenić ryzyko wystąpienia najczęściej spotykanych chorób genetycznych, sprawdzając czy partnerzy nie są ich nosicielami. Pozwoli świadomie podjąć decyzję o ciąży oraz zaplanować ją tak, by zminimalizować ryzyko. Większość osób uspokoi, wykluczając chorobę.

Gdzie wykonać badania genetyczne przed planowaną ciążą?

Z roku na rok rośnie świadomość chorób genetycznych, które mogą zniszczyć marzenie o zdrowej ciąży. Z tego względu pary decydują się na wykonanie badań genetycznych, zanim podejmą decyzję o staraniach o dziecko.Gdzie je wykonać? Pakiety badań wykrywających nosicielstwo i określających ryzyko zachorowania można znaleźć na stronie www.gyncentrum.pl/panel-preconception. To badania oferowane przez nowoczesne centrum medyczne, kierowane przez doświadczonych lekarzy genetyków.

Leave a comment

0.0/5